- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Pellet Making Machine
Pellet Making Machine
Our product range includes a wide range of feed pellet making machine.
Feed Pellet Making Machine
Product Price: Rs 2,15,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Flat Die |
| Type of Machine | Cattle Feed Machine |
| Mixer Type | Single Shaft Paddle Mixer |
| Capacity | 500 kg |
| Motor Power | 25 hp |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Mixing Chamber Volume | 25 liters |
| Die Size | 6 mm |
| Feed Form | Pellet |
| Type | Vertical |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 60 Hz |
| Mixing Period | 3 minutes |
| Country of Origin | Made in India |
maual,semi automatic and Fully automatic
as per clint demad
Yes! I am InterestedRequest A Callback