- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Fish Feed Making Machine
Fish Feed Making Machine
Our range of products include fish feed making machine.
Fish Feed Making Machine
Product Price: Rs 11,00,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Floating Feed |
| Capacity | 100 kg per hr |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power Source | Electric Motor |
| Die Size | 4 mm |
| Feed Type | Dry Type |
| Weight | 500kg |
| Application | Fish Feed |
| Material | MS And SS |
| Maximum Capacity | 500kg |
| Minimum Capacity | 100kg |
| Output Type | Granule |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 200-300kg/hr
Yes! I am InterestedRequest A Callback